Çocuklar için İngilizce Dersleri

Published 3 years ago in İngilizce Dersleri - 0 Comments

Çocuklar için İngilizce dersleri bulmak da zordur, bu dersleri vermek de… Çocuğun bu derslerden ne alacağı ise bir merak konusudur. Her yaş grubuna göre bu seviye farklılık gösterse de kurslara büyük paralar dökmeden çocuklara nasıl ingilizce öğretirim sorusuna bir çok anne-baba boş gözlerle bakmaktadır.

İşte tam da bu noktada sizlere bir kaynak önermek isterim. Unite for Literacy (Okur-Yazarlık için Birleşelim) platformu bu konuda çok faydalı içeriklere sahip bir site oluşturmuş. Her ne kadar çocuklara yönelik olarak yapılsa da, başlangıç seviyede olan her yaştan ingilizce öğrencisi tarafından kullanılabilir diye değerlendiriyorum.

çocuklar-için-ingilizce-dersleri

Online olarak ücretsiz erişilebilen kitaplardan oluşan sitede, kitaplar sesli olarak ingilizce ve türkçe olarak dinlenebiliyor. Bunun için Narration (anlatım) butonunu kullanarak çıkan menüde Türkçe’yi seçmeniz yeterli.

Ben uniteforliteracy.com sitesini çok faydalı buldum. Bunun yanında, eğer benim param var diyorsanız ücretli alternatifler içerisinde petralingua.com sitesini tavsiye ederim.

Multimedya Yaklaşımı

PetraLingua çevrimiçi multimedya yabancı dil kursu, 3-10 yaş arası çocuklar ve eğlenceli bir şekilde yeni bir dil öğrenmek isteyen yetişkinler için tasarlanmış bir internet sitesi.

Araştırmalar çocukların, onlara hem sözlü hem de görsel olarak hitap edildiği zaman daha kolay öğrendiklerini göstermektedir. Diğer çalışmalar görsel medyaların en başarılı olduğunu göstermektedir. Bunun sebebi görmenin toplam öğrenme sürecinde %75 oranında yer almasıdır. İşitmenin, hafızada yer etme sürecindeki %13 katılım payı da buna eklendiğinde, yabancı dilin en iyi ses-video medyaların birleşimi yoluyla öğrenildiği açıktır.

Yabancı dil öğretme ve öğrenmede multimedya yaklaşımı, çocukların daha yüksek başarıyla yabancı dile hakim olmaları için çoklu medya kullanımı anlamına gelmektedir. Bu yüzden, PetraLingua projesi yüzlerce kurumun, profesyonelin, dünyanın dört bir yanından çocuk ve ebeveynin işbirliği ile oluşturulmuş. Ekibin temelini program geliştiriciler, ressamlar, animatörler ve yılların tecrübesine sahip dil metodolojisi uzmanları oluşturuyor.

Çocukların televizyonda gördüklerini neden kolaylıkla akılda tuttuğu veya bilgisayar multimedya oyunlarını neden kolay öğrendiği ve okulda öğrendiği dersleri neden unuttuğu sorularının cevabı da budur. Ayrıca, yabancı dil öğretimi ve öğreniminde yeni multimedya yaklaşımında, neden ve sonuç etkileşiminin önemli rolü vardır. Bu şekilde, dersi pasif olarak dinleyen ve izleyen beynin uyarılmayan bölümleri uyarılmış olmaktadır.

No comments yet

Leave a Reply: