İngilizce öğreniminde sözlük kullanımı son derece önemlidir. İkinci dil olarak İngilizce öğrenenler için iyi bir İngilizce sözlük olmazsa olmazdır. İngilizce sözlükler çok değerli bilgi kaynaklarıdır ve doğru kullanılırlarsa, İngilizcede akıcılık hedefi olanlara çok faydalı bir araç olarak hizmet ederler. Bir öğrencinin kullanabileceği ingilizce sözlük çeşitleri şunlardır. İleri seviye öğrenciler için “collegiate dictionary” ya da “college…

 

İngilizce öğrenen okuyucular cümle içinde yeni ve bilmedikleri bir kelime ile karşılaştıklarında bazen cümledeki diğer kelimeler yardımıyla bu yeni kelimenin anlamına yönelik bir çıkarım yapabilirler. Bu diğer kelimeler parçanın genel akışı ile ilgili okuyucuya bir fikir verir ve o da bu genel anafikir yardımıyla bilmediği kelimeler hakkında anlamlı tahminler yapma eğilimindedir. Bu yöntem bazen okuyucuyu…

 

Her dilde olduğu gibi İngilizce dilinde de mecaz anlam içeren birçok deyim bulunmaktadır. Günlük hayatta çok kullanılan bu İngilizce deyimler klasik İngilizce öğrenme yöntemleriyle hemen hemen hiç öğrenilmemektedir. İngilizceyi çoğunlukla yazı dili olarak öğrenen bizler, yeteri kadar İngilizce dinleme de yapmadığımız takdirde hiçbir okuduğumuz İngilizce metin içerisinde bunlara rastlamayız. Bundan dolayı da eksikliğimizin farkına varmayız….

 

İngilizce sınavlarında birçok kişinin sıkıntı yaşadığı alanların başında gelir phrasal verbler. Phrasal verb, bir edat ya da zarfın fiilden sonra gelmesi sonucu oluşan farklı anlamdaki fiile verilen addır. Oluşan anlam farklı olduğu için bu fiilleri akılda tutmak oldukça zordur.

 

İngilizce konuşmak iyi bir kelime dağarcığı gerektirir. Sizce, İngilizce kaç kelime bilmeniz gerekiyor? Bu özellikle ingilizce öğrenmeye başlayanlar arasında çok yaygın bir sorudur ve cevabı hedefinize göre değişir. Bu yazıya en çok kullanılan ingilizce kelimeler ve anlamları yerine İngilizce’de kelime haznesi gelişimi ile ilgili birkaç hatırlatma ile başlayalım.

 

İngilizce aylar ve günler konuşmalarımızda zamanı doğru ifade etmek için öğrenmemiz gereken en önemli kavramlardır. Bunun yanında İngilizce mevsimler de en başta öğrenilir. Aşağıda bunların ingilizce karşılıklarını ve nereden geldiklerini bulacaksınız.

 

İngilizce kelime ezberlemek çok sıkıcı olsa da bazılarımız bazen buna mecbur kalabiliyor. Her ne kadar ezber yerine kelimeyi tam olarak kavrama ve kullanma becerisine odaklanmak tavsiye edilse de, illa ben kelime ezberleyeceğim diyen arkadaşlar için en faydalı kelime ezberleme programlarını bulmaya çalıştık.